Логістика та експорт через Польщу — збільшення пропускної спроможності пунктів перетину кордону

Новини 16.06.2022

Зміст статті

Формування торгових відносин з державами Європейського Союзу є перспективним напрямком розвитку українського бізнесу в реаліях сучасності. За підтримки Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України сьогодні формується проект USAID «Економічна підтримка України», яким передбачається налагодження зв’язків з Молдовою, Польщею, Словаччиною і Румунією, відкриття кордонів для товаровиробників та спрощення умов митного контролю для експорту та імпорту.

Основні перспективи розвитку українського бізнесу на ринках Польщі

На сьогодні саме Польща є одним з ключових торгових партнерів України. Значний потенціал розвитку українського бізнесу на польських ринках можна побачити у багатьох сферах діяльності. Найбільше шансів на швидку інтеграцію отримують компанії, що спеціалізуються на експорті та імпорті товарів та послуг.

Наявність єдиного кордону між Україною та Польщею значно спрощує співпрацю між країнами. Але процес сьогодні йде досить повільно, і серед головних завад швидкому розвитку взаємовідносин підприємці з обох сторін називають неспроможність отримати гарантії виконання взятих на себе обов’язків.

Війна в Україні чинить низку перепон для зміцнення товарних взаємовідносин між державами, але навіть за складних умов торгівля продовжується. Крім того, Польща протягом останніх років є хабом для різних місій та кінцевою точкою логістики для пріоритетних гуманітарних вантажів, що йдуть в Україну з різних держав світу. Пріоритетним напрямком робіт зі зміцнення товарних відносин є модернізація пропускної системі, програмного забезпечення та фізичного шляху.

Митне оформлення вантажів

Актуальні кроки до реалізації

З метою уникнення непередбачуваних ситуацій при перетині державного кордону між Польщею та Україною, на рівні відповідальних відомств держав-учасниць було розроблено та затверджено план дій та взаємодії. В основі документу лежить уникнення ситуацій, що можуть знову призвести до неспроможності митниці виконувати оформлення документів для перетину кордонів.

Шляхи та етапи процесу формування взаємовідносин з польською стороною насамперед стосуються забезпечення простих логістичних маршрутів та покращення інфраструктури пунктів пропуску, що позитивно вплине на пропускний режим та пришвидшить процес митного оформлення не тільки з польського боку, а й в Україні.

З метою реалізації планів з трансформації існуючих порядків, пришвидшення процесу оформлення вантажу та перетину кордону, в рамках проект USAID анонсованого Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України, сьогодні ведуться дії, що стосуються:

  • пошуку оптимальних варіантів побудови логістики;
  • прокладання нових шляхів до митниці;
  • модернізації та забезпечення автономності роботи пунктів пропуску;
  • розробці та втіленню пріоритетних інноваційних методів обслуговування;
  • застосуванні сучасних технологій обробки інформації.

Митне оформлення вантажів

Значно скоротити час доставки товарів, що перетинають кордон та проходять оформлення на митниці можна за допомогою замовлення послуги перевезення в UTEC. Компанія працює по всій Україні і перевозить вантажі із застосуванням різних видів транспорту.

Фахівці UTEC мають великий досвід складання оптимальних логістичних маршрутів, завдяки чому гарантовано своєчасне виконання домовленостей між покупцями та продавцями по різні сторони кордону. Всі клієнти можуть самостійно відстежувати шлях відправлення, час перетину кордону, факт оформлення митницею.