Як злитися з китайцями

Новини 13.01.2015

Якщо ви приїхали в КНР у справах, наприклад, для того, щоб купити дешеві товари з Китаю, злитися з натовпом, особливо якщо ви в країні вперше – це не так просто. Але існує кілька основних принципів, які допоможуть вам не бути білою вороною в Піднебесній.

1. Крім відомого вітання «ні хао», існує й інші, які доречні в тих чи інших ситуаціях. З ранку прийнято говорити «zaoshang» — «доброго ранку». Після обіду прийнято співчутливо питати «ви вже поїли?» – «nin chīfànle ma?». Пам’ятайте, що вітаючи до старших (за віком або посади), прийнято спочатку називати ім’я співрозмовника.

2. Варто навчитися правильно тримати палички! І якщо ви доторкнулись своїми до шматочка на загальному блюді — ви зобов’язані його з’їсти.

3. Проявляйте терпіння і чекайте того ж від кіатйскіх співрозмовників. Якщо ваше вигідну пропозицію по доставці товарів з Китаю в Україну зустріло відмову, це не означає, що співрозмовник не хоче його приймати, він просто проявляє ввічливість. Варто запитати його ще раз через деякий час. І це стосується не тільки доставки товарів з Китаю, а навіть дрібних побутових питань від походу в кіно до чашки чаю.

4. Завжди пропонуйте капці, якщо приймаєте китайських гостей, і не відмовляйтеся від них, якщо честь бути гостем випала вам!

5. На застілля, якщо ви вирішили налити напій, подбайте спочатку про келих сидить поруч з вами, а також тих, хто старше вас за віком.

6. Проводьте своїх гостей, якщо вони відправляються додому до авто або іншого виду транспорту.

Компанія UTEC Logistics співпрацює з китайцями не один рік, організовуючи такі послуги, як доставка товарів з Китаю і вантажоперевезення з Гонконгу.