Використання штучного інтелекту для оптимізації маршрутних перевезень з Китаю

Новини 25.10.2023

Зміст статті

Щоденно тисячі контейнерів і товарів перетинають міжнародні кордони, але чи завжди це відбувається найбільш ефективним і економічним способом? З виникненням штучного інтелекту (ШІ) відкриваються нові можливості для оптимізації маршрутних перевезеньі доставки з Китаю. Штучний інтелект, який раніше асоціювався головним чином зі складними обчисленнями і високими технологіями, зараз стає незамінним інструментом у сфері логістики та транспорту. Компанія UTEC Logistics також долучаєтеся до використання ШІ для доставки товарів з Китаю до України.

Що зміниться для маршрутних перевезень?

З впровадженням штучного інтелекту маршрутні перевезення зазнають ряду значущих змін, які впливають на їхню ефективність, надійність і економічну вигоду. Серед них:

 • оптимізація маршруту;
 • зменшення витрат на пальне та технічне обслуговування транспорту;
 • автоматизація багатьох аспектів управління маршрутними перевезеннями;
 • зменшення ризиків;
 • запобігання аваріям та багато інших аспектів.

Усі ці зміни сприяють покращенню ефективності та конкурентоспроможності маршрутних перевезень з Китаю та інших регіонів.

Штучний інтелект і його застосування в логістиці

Розглянемо декілька ключових застосувань ШІ в логістиці:

 1. Оптимізація маршрутів. ШІ аналізує інформацію про дороги, трафік, погоду, інфраструктуру і вимоги клієнтів.
 2. Управління запасами. ШІ дає можливість точно передбачити потреби в запасах, оптимізувати їхнє поповнення і раціонально розподіляти товари на складах для забезпечення найкращої доступності.
 3. Прогнозування попиту. Це дає компаніям змогу планувати виробництво і логістичні процеси на підставі реальних прогнозів.
 4. Моніторинг та управління в режимі реального часу. Включає в себе дослідження руху вантажівок, стану товарів, їх упаковки та температурного режиму для товарів, які потребують особливої обробки.
 5. Автоматизоване управління складами — приймання, відправлення та розміщення товарів на складах. Це дозволяє зменшити помилки та збільшити швидкість обробки товарів.
 6. Прогнозування несприятливих подій.

Застосування штучного інтелекту у логістиці не тільки зменшує витрати і підвищує ефективність, але й сприяє створенню більш стійкої та адаптивної логістичної інфраструктури.

Методи оптимізації маршрутів з використанням штучного інтелекту

Існує кілька методів і алгоритмів оптимізації маршрутів різнихвидів доставки з використанням ШІ:

 1. Генетичні.
 2. Алгоритми машинного навчання
 3. Алгоритми з географічним інформаційним системами.
 4. Еволюційні.
 5. Метаевристичні.

Найкращий результат досягається шляхом комбінації декількох методів оптимізації, наприклад, генетичних алгоритмів та методів машинного навчання.

Переваги використання штучного інтелекту

Основні переваги використання ШІ — це:

 1. Автоматизація рутинних завдань — обробка даних, класифікація інформації, розсилка повідомлень і багато інших. Це дозволяє працівникам зосередитися на більш важливих та творчих завданнях.
 2. Швидкість і точність. ШІ здатний аналізувати великі обсяги даних і приймати рішення в рази швидше і точніше, ніж це робить людина.
 3. Підвищення продуктивності завдяки автоматизації та швидкості прийняття рішень.
 4. Аналіз великих обсягів даних та виділення з них цінної інформації.
 5. Покращення прийняття рішень.
 6. Робота 24/7 без перерви.
 7. Зменшення витрат і ризиків, оскільки ШІ працює без зарплат і не вимагає фізичних ресурсів.
 8. Здатність до навчання. Багато систем ШІ мають здатність навчатися на основі нових даних, вдосконалювати свої навички та алгоритми з часом.

Загалом, використання штучного інтелекту може принести значні переваги у бізнесі, підвищуючи продуктивність, точність і якість прийняття рішень.

Практична реалізація системи оптимізації маршрутів

Наведемо основні кроки та елементи, які слід враховувати при створенні такої системи:

 1. Збір та обробка даних про дорожню мережу, трафік, географічне розташування точок завантаження і доставки, графіки руху вантажівок і т. д. Виокремлення різних типів даних, такі як геоспатіальні дані, дані про транспорт, історію перевезень тощо.
 2. Аналіз та моделювання. Розробка математичної моделі для оптимізації маршрутів на основі зібраних даних. Врахування різних обмежень — у часі, об'ємі вантажу, обмеження на рух та інші фактори.
 3. Розробка алгоритмів для знаходження оптимальних маршрутів, які враховують усі обмеження та умови.
 4. Інтеграція з існуючими ІТ-системами компанії, такими як системи управління перевезеннями, системи моніторингу та GPS, системи управління запасами тощо.
 5. Визначення критеріїв оптимізації — витрати на пальне, мінімізація часу доставки, максимізація використання транспорту тощо.
 6. Візуалізація та моніторинг. Створення інтерфейсу для користувачів, який дозволяє вводити дані, слідкувати за процесом оптимізації та візуалізувати оптимальні маршрути на карті.
 7. Тестування та налаштування системи на реальних даних та алгоритмів для досягнення оптимальних результатів.
 8. Впровадження технологій та системи в робочий процес компанії, забезпечення підтримки та навчання персоналу.
 9. Оцінка результатів.

Практична реалізація системи оптимізації маршрутів з використанням ШІ може суттєво підвищити ефективність та конкурентоспроможність логістичних операцій компанії, допомагаючи зменшити витрати та збільшити задоволення клієнтів.

Висновок

Використання штучного інтелекту дляміжнародної доставки у сфері оптимізації маршрутів є ключовим чинником для підвищення ефективності, продуктивності і конкурентоспроможності компаній у сучасній логістиці. ШІ допомагає розробляти оптимальні маршрути, враховуючи різні фактори, такі як дорожні умови, трафік, час доставки і обмеження. Загалом, штучний інтелект стає невід'ємною частиною розвитку сучасних логістичних і транспортних систем, допомагаючи забезпечувати швидку, надійну та ефективну доставку товарів у всьому світі. Компанія UTEC Logistics також долучаєтеся до використання технологій ШІ для доставки товарів з Китаю до України.