Історія про неіснуючих одержувачів. Думка експерта

Новини 25.06.2018

Співробітники профільного ресурсу про логістику Logist.fm взяли коментарі у професіоналів з UTEC Logistics з приводу нещодавнього випадку з прибуттям посилок одержувачам, яких просто не існує.

Нагадаємо, що недавно київські митники перехопили понад дві сотні посилок, які йшли доставкою з Китаю в Україну і призначалися неіснуючим одержувачам.

Кумедний факт — адресати мали досить відомі або курйозні імена: Том Сойєр, Джек Горобець, Нестор Махно, Бім Собака, Борщ Український і т.д., та, нібито, мешкали в місті Путивль на Сумщині.

З приводу інциденту в Державній фіскальній службі заявили, що одержувач розділив велике замовлення на окремі частини, придумав імена і адресатів, для того, щоб уникнути оподаткування. Адже в посилках їхали мобільні телефони, HD-плеєри та інші дорогі гаджети на загальну суму понад 125 тис. грн.

Незважаючи на забавну преамбулу, за фактом спроби ухиляння від сплати податків було складено протокол про порушення митних правил за першою частиною статті 483 Митного кодексу. Тому креативному порушнику доведеться відповісти за свої маніпуляції.

Логістичний директор UTEC Logistics Олександр Римар так коментує цей випадок: «На жаль, це поширена проблема для більшості доставщиків, які працюють з e-commerce. Через нечесності окремих клієнтів і їх прагнення уникнути оподаткування, багато компаній зустрічаються з проблемами належного оформлення, які призводять до простою партії товару. Крім того, це загрожує розглядами, зборами та можливими штрафами. Щоб уникнути такої ситуації, у відповідальних і досвідчених компаній, які здійснюють доставку з Америки, Китаю та інших країн, є система контролю перевірки вантажу. Так, UTEC Logistics автоматично аналізують зазначені дані одержувача, при виявленні потенційно невірної інформації, вона перевіряється вручну нашими фахівцями за допомогою живого спілкування з клієнтом».